28.09.2021
 
 
Kategoriler
   Güncel Haber
   İstanbul Haber
   Dünya Haber
   Trabzon-K.Maraş
   Eğitim-Kültür-Sanat
   Siyaset-Politika
   Çevre-Doğa-Turizm
   Sosyal Yaşam
   Söyleşi - Araştırma
   Sağlık-Gıda-Tarım
   Sinema-Tiyatro-Dizi-Film
   Konuk Yazarlar
   Ekonomik Bakış
   Hukuksal Bakış
   Magazin-Aktüel
   Reklam-İlan-Satış
   Bilim-Teknoloji-Zirve
   Sosyal Bakış
   Toplumsal Bakış
   Tarihsel Bakış
   Müzik Magazin
   Medyatik.Bakış
   Cevap Hakkı
   Black Sea
   Spor-Golf-Tenis-Boks
   Arşiv

Yazarlar
Bizden.Size

Ökkeş BÖLÜKBAŞI
KANAL İSTANBUL & ECUNEMOPOLİS
Tüm yazıları..
DOĞAMIZ

Mikdat KADIOĞLU
BULUTLAR
Tüm yazıları..
Hatıralarım

Nuran NUHOĞLU
HEPİMİZ KERKENEZİZ
Tüm yazıları..
Eko-Bakış

Abdurrahman YILDIRIM
Trabzon Turistik Merkez Olur mu.?
Tüm yazıları..
Uzay.Bakış

Musa ALİOĞLU
TRABZON HAVALİMANI
Tüm yazıları..
Tarihten Bir Yaprak

Mahiye MORGÜL
PİSAGOR 8.SINIFTA BÖYLE ÖĞRETİLİYORSA.!
Tüm yazıları..
Hukuksal Bakış

Av. Cemil CAN
KILIÇDAROĞLU’NUN MUHTEREM EFENDİSİ.!
Tüm yazıları..
Eğitim Kültür Sanat

Emel Vildan Düzenli
TRT - Te. Re. Te. - TRT - Te. Re. Te. - TRT
Tüm yazıları..
68 DENİZ 68

Selçuk Şahin POLAT
68'LİLER VE DOSTLARI.! BASIN VE KAMUOYUNA
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Fatih BACAK
TMTF 2018-2019 ALİ ABALI PLAYOF MÜSABAKALARI
Tüm yazıları..
Geçmişten Günümüze

Hüseyin IRMAK
CUMHURİYET’E HEP DESTEK, TAM DESTEK
Tüm yazıları..
MEDENİYET

Abdullah GÖZAYDIN
GEZİCİLER, AĞAÇSEVENLER NEREDELER.?
Tüm yazıları..
Sportif Bakış

Tekin KÜÇÜKALİ
HAKSIZLIĞA KARŞI TEK YÜREK
Tüm yazıları..
İstanbul; İstanbul.!

Aslı Didari
DEĞİŞMEYEN İSTANBUL; DEĞİŞME İSTANBUL.!
Tüm yazıları..
Sosyal Bakış

Muhammet Akosman
BİZANS’DA “HAYIR” DİYOR.!.
Tüm yazıları..
Geçerken Uğradım

Prof. Dr. Özler Aykan
GEÇERKEN UĞRADIM; Özler Aykan Röportajı
Tüm yazıları..

Reklamlar
Döviz Alış Satış
Dolar 1.6387 1.6466
Euro 2.1036 2.1137

  Toplumsal Bakış >> Manşet Haberler
  126 EMEKLİ BÜYÜKELÇİMİZİN KAMUOYU DUYURUSU

  AKDENİZDE *KADIN VE MEDYA* PANELİ

  TÜRKİYE CUMHURİYETİ LAİK Mİ.? TEOKRATİK Mİ.?

  GRUP YORUM DAVASI ERTELENDİ

  BALIK BAŞTAN KOKUYOR.!

  R.T.ERDOĞAN'IN BARIŞ PLANI HEDEFİ

  İSRAEL VE KÜRT'LERİN TÜRKİYE MESELESİ

  VATAN İLE BİRLİKTE, DİN DE ELDEN GİDİYOR.!

  KARA YÖRÜK ÇADIRININ DUMANI TÜTÜYORSA...!

  MURAT ÜNAL CİNAYETİ & ADNAN OKTAR

  BÜYÜK VEBAL ALTINDALAR

  BİR ATATÜRK MİRASI DAHA YIKILIYOR

  ÜMİT KAFTANCIOĞLU CİNAYETİ

  AFRİN'DE TOPUKLU EFE UNVANLI TOP MERMİSİ

  AMAÇ BÖLGEYİ KÜRTLEŞTİRMEK.!

  MAYIN EŞEĞİ.!.?
HABERİ PAYLAŞ : Google'da Paylaş MAYIN EŞEĞİ.!.?

ABD ve müttefikleri Libya'ya yaptıkları gibi hava saldırısı başlatarak Esat'ı düşüremeyecekler.

Emperyalistlerin “Mayın Eşeği” ne ihtiyacı var..!.

 

HALEP ORADAYSA ARŞIN BURADADIR..!.

Birkaç Hafta Önce Genelkurmay Başkanı Özel, Kuzey Irak'ta Konuşlanmış Olan PKK'ya Karşı Operasyon Yapılabilmesini ABD'den “İzin” Alma Şartına Bağlamıştı.

Kuzey Irak halen ABD'nin denetimindedir. PKK'nın ana karargahı ise Kandil' dedir.

ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesi'ne (BOP) göre; İran, Türkiye, Irak ve Suriye'de yaşayan Kürtlere “Özgür Kürdistan” adlı bir devlet kurulacakmış.!

Güvenlik içerisinde bulunsun diye Kürtlerin çekirdek örgütü olan PKK, ABD'nin kontrolündeki topraklarda barındırılıyor.!

BOP'nin önüne Ortadoğu'da çıkan ilk ciddi engel Suriye'dir. Suriye'den sonra sırada İran ve Türkiye olacaktı elbette...

Suriye'deki rejim yıkılmadan, emperyalistlerin İran'la uğraşamayacakları açıktır. ABD'nin bu büyük proje içinde Türkiye'yi hesaba kattığı dahi yok. Yönetim kendisinden zaten, Türk ordusu deseniz sorun çıkartamaz.! ABD karşıtı komutanlar içeride, dışarıda ve görevde kalanların ise “izin” alamayacağı belli.!.

O nedenle, emperyalistler bütün dikkatlerini Suriye'ye yönlendirmişler ve tüm güçleri ile Esat'a karşı saldırıya geçtiler.

Ne var ki, Çin, Rusya, İran ve Suriye aynı ittifakın içindeler. Akdeniz'de Suriye açıklarında hala ortak tatbikatlar yapmaktadırlar. “Libya'da yaptığımız hatayı Suriye'de tekrar etmeyeceğiz” demekteler.!

  

SAVAŞIN TARAFLARI DÜNYA BÜYÜKLERİ.!

Suriye yönetimi, arkasındaki Şangay İşbirliği Örgütü'ne güvenerek, hava savunma sistemlerini test etmek amacıyla yem olarak gönderilen TSK' ya ait keşif uçağını, uyarı yapmadan düşürerek kararlılığını gösterdi. Zaten ABD yönetimi de çok önceden Suriye'ye karşı bir hava saldırısı yapmanın başarılı olamayacağını açıklamıştı. Ölecek olan Türk askerleri olacaktı, yine de test ettiler işte.!

ABD Yetkilileri Açıklamışlar; Türk Keşif Uçağı Bir NATO Görevini Yapmak Üzere Feda Edilmiş.

Anlaşıldı ki, ABD ve müttefikleri Libya'ya yaptıkları gibi hava saldırısı başlatarak Esat'ı düşüremeyecekler.

Peki, bu noktada Y-CHP'nin Libya'ya yapılan emperyalist saldırıyı desteklemesine ne demeli.? Bunu bir yere not edelim..!.

ABD planının başarıya ulaşması için, Suriye'ye kara kuvvetlerinin girmesi gerekliymiş. Bunun için ABD askerleri kullanılamaz tabi.

Emperyalistlerin “Mayın Eşeği” ne ihtiyacı var..!.

Barzani'nin “Kuzey Irak”ta eğittiği Suriyeli Kürtler, ellerini kollarını sallayarak “Kuzey Suriye”ye girmişler. Anlaşılıyor ki, bundan sonra, yönler ülkeleri bölmek için kullanılacak.!.

Sınırdaki yerleşim birimlerinde Suriye bayraklarını indirip yerine Kürt bayrakları çekmek, Türk halkını tahrik etmek ve askerimizin Suriye'ye girmesine zemin hazırlamaktan başka hiç bir işe yaramaz. ABD, kontrolündeki Kürtlerin bu hareketine karşı Suriye'ye girmemize “izin” veriyor.!.

Talimat hükmünde bir izin işte.! Ama Kuzey Irak'taki Kandil'e, operasyon yapmamıza nedense “izin”  vermiyor.! Bu çelişki bile başlı başına ABD'nin Türk askerine bakış açısını göstermeye yetiyor...

Soros'un, “Türkiye'nin en iyi ihraç ürünü askeridir” şeklindeki sözleri pratik yaşam içinde ete kemiğe büründü yine.!.

ABD, kendine göre “haklı” nedenlerle, Ortadoğu'daki çıkarlarını korumak için askerlerini kullanmak istemiyor. Başka bir ülkenin askerlerini kullanmak için ise ilginç bir yöntem geliştirmiş.

Dilerseniz onu da Kurtul Altuğ üstadımızdan dinleyelim. (1) Özetlemek gerekirse, ABD çıkarlarının korunması için Conilerin yerine Mehmetçikler ölsün isteniyor. Bu işe itiraz eden komutanları da bir şekilde cezaevine tıkabiliyorlar...

Komutanlar, doğal olarak yıllarca hapis yatacak, ama neden suçlandıklarını bilemeyecekler...

Türk ordusunu NATO'nun, başka bir ifadeyle emperyalizmin “vurucu gücü” haline getirene kadar, bu yurtseverler özgürlüklerine kavuşamayacaklar.!.

AKP iktidarı, ABD'nin elinde adeta bir oyuncak gibi, Muhalefet ise, daha kötü bir durumdadır. Göz göre göre AKP'nin yerine geçmeye, ABD'ye oyuncak olmaya talip.

Bunun için yapılmadık şaklabanlık bırakmadılar. Ortadoğu'da kurulacak ikinci İsrail'i (Özgür Kürdistan) yaşatmak için, daha iktidar olmadan bile ellerinden ne geliyorsa yaptılar: “Bölünme Anayasa”sına verdikleri katkı, Y-CHP'nin hangi ittifak içinde yer aldığını göstermeye yetiyor.! Anayasa'da bir üst kavram olarak kullanıldığı kesin olan “Türk” sözcüğü ile Y-CHP'nin ne gibi bir derdi olabilir.? Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'in : *Biz de başkenti Diyarbakır olan “Özerk Kürdistan” istiyoruz* sözlerine Y-CHP'den bir tepki geldiğini duydunuz mu.?

TR-705 numaralı genel başkan yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, bu konuda ne düşünüyor acaba.?

“Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı”nın çekince konulmuş maddelerinin tümünü imzalama sözü veren Y-CHP yönetimi, AKP iktidarına; bu işi siz yapın, bizim bir itirazımız olmayacak demek istemiyor mu.?

Bu konuda hükümetten bir adım önde olmanın başka ne anlamı olabilir.? Genel seçimlerden önce, PKK'ya “genel af” mesajı vermeyi manidar bulmuyor musunuz.? 

10 yıllık AKP iktidarı boyunca, Cumhuriyet rejimini kevgire çevirip, dini bir rejime geçilmesine rağmen, “Şeriat tehlikesi yoktur” diyen Kılıçdaroğlu değil miydi.? AKP bile Cemaat'in yargıda fazla ileri gittiğini görüp, yeni yasalar çıkartmak zorunda kalmışken, “Yargıda Cemaat'in örgütlenme içerisinde olduğunu söyleyebilmek için elimizde kanıt yok” diyerek,  karşıdevrimin en önemli uygulama aracı olan Özel Görevli Mahkemeleri meşrulaştıran da Y-CHP yönetimi değil mi.?

Dilerseniz bütün bunları bir yana bırakalım. 12 Eylül Referandumu'nda “yargı bağımsızlığı” ve “kuvvetler ayrılığı” ilkelerini ortadan kaldıracağı kesin olan ve bunun için “HAYIR” dediğimiz, 26 maddelik anayasa değişikliği, yeni anayasa yapım sürecinde AKP'nin “kırmızıçizgisi” olarak konulan masadan kalkmama inadı ile yapılmak istenen nedir.? Bu yapılan o gün “HAYIR” dediğimiz değişikliklere, masa başında “EVET” demek değil mi.? Bu davranış bile Atatürk Cumhuriyeti'nin yıkım sürecinde Y-CHP'nin, yıkım taşeronları ile işbirliği içerisinde olduğunu göstermiyor mu.?

Ortadoğu'da “Kürdistan” adıyla yeni bir devlet kurulmasına itiraz eden iki lider Maliki ile Esat'tır. AKP hükümeti, ikisini de “düşman” ilan etmiştir. Etrafımızda dönen dolapları anlamak için önümüze Büyük Ortadoğu Haritası'nı koymak yeterlidir. Kurulacak olan Kürdistan'ı Türkiye ile birleştirmek  (federasyon) ve bu şekilde güvenliğini sağlama almak (yaşaması ) görevi Türkiye'ye verilmiştir. Bunun anlamı kendi oturduğumuz dalı kesmekten başka bir şey değildir. “Kürdistan” tüylenince “bağımsızlığını”  ilan edecek ve bu defa da başkenti olan Diyarbakır ile birlikte ülkemizin doğusunu da alıp götürecek.!

Batı'da ise, kardeş kardeş yaşayabileceğiz Kürtlerle.! Yoksa Batı'daki Kürtler Kürt değil mi.? “Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı”nın yeni anayasa içine serpiştirilmeye çalışılan çekince konulmuş maddeleri, federe Kürt devletinin kurulmasına olanak sağlayacak olan üst yapı kurumlarının hazırlıklarıdır. Daha sonraki aşamanın “bağımsızlık” olduğunu saklayan yok zaten.!

Dolayısıyla yeni anayasaya “Bölünme Anayasası” demekte de hiç bir yanlışlık yoktur. Y-CHP'nin böyle bir çalışmanın içerisinde olmasının hiç bir anlamı yoktur. AKP'nin “kırmızıçizgi” olarak dayattığı 12 Eylül'de yapılan değişiklikleri içerisinde barındıran bir anayasa yürürlükteyken, temel hak ve özgürlükler  zaten ağır tehdit ve tehlike altındadır.

Söz konusu değişiklikler, çağdaş anayasalarda olduğu gibi değiştirilmeden, temel hak ve özgürlükleri hiç bir şekilde güvence altına almak söz konusu edilemez. Anayasa ile temel hak ve özgürlüklerin güvencesi durumunda olan Anayasa Mahkemesi'nin yapısını değiştiren ve yürütmenin etkisi altına sokan düzenlemelerden sonra, bu tehlikeler “kuşku” olmaktan çıkıp, “gerçek” haline dönmüş bulunmaktadırlar...

Dolayısıyla bu aşamada CHP'nin “kırmızıçizgili” bir Anayasa Uzlaşma Komisyonu'ndaki varlığını anlamak mümkün değildir...

Özellikle de bu komisyona sunulmak üzere hazırlanmış olan “Temel Hak ve Özgürlükler” ile ilgili maddelerin tartışılacağı toplantıda, Kılıçdaroğlu'nun söyledikleri hayati öneme sahiptir ve  itiraf  niteliğindedir.

Toplantıda anayasa ile ilgili çalışmalarda izlenen yöntemin yanlış olduğunu, maddelerin ellerinde olmadığını, bir kez okumakla karar veremeyeceklerini belirten milletvekillerine, genel başkanın söylediği: “Maddeleri size dağıtırsak basına gidiyor” şeklindeki sözler gerçekten ibretliktir. Demek ki, Y-CHP, basından ve dolayısıyla halktan “gizli” bir şekilde yeni bir anayasanın yapılmasına rıza göstermektedir.!

Komisyonda bulundurduğu üyelerin, önlerine gelen anayasa maddelerini tartışmadan imzalamalarını istiyor.!

Anlaşılan Kılıçdaroğlu'nun “Temel Hak ve Özgürlükler” konusunda bir derdi yoktur.

Onun üzerine aldığı tek iş var. O da “Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı”nın çekince konulan maddeleriyle birlikte, yeni anayasanın içerisine yerleştirip halka onaylatmaktır.!

Böylece kurulacak olan Kürdistan'ın, Türkiye tarafından korunup, kollanması güvenceye alınmış olacak...

Ondan sonraki iş, İkinci İsrail'in olacak elbette.

CHP genel başkanlığına getirilirken, Kılıçdaroğlu'na kendisine verilen “eş muhalefet başkanlığı” nın görevi de bu olsa gerekir.!

Parti Meclisi'nin “maymuncuk liste” ile özellikle belirlemesi ve BOP'ne “evet” diyecek kişilerin yönetime seçilmesinde hep bu büyük hesap gözetilmiştir. Bu söylediğimin kanıtı vardır; yakında atanacak olan bazı MYK üyelerinin geçmişleri ve kimliklerine bakın. Y-CHP, Kılıçdaroğlu ekibinin göreve gelmesi ile birlikte ABD'nin hizmetine girmiştir. Bu nedenle 34. Kurultay'da altı çizilerek söylenen “antiemperyalist tavrımızda milim sapma olmayacaktır” sözleri, CHP tabanını aldatmaya yöneliktir.!

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Hemen inanmayalım.!

HALEP ORADAYSA, ARŞIN BURADADIR.!.

Av. Cemil Can

 

 

DİPNOTLAR

(1) “60 yıldır Rocofeller Enstitüsü’nde Emperyalizmin sözcüsü ve ideologu olan Harry Kissinger’den bir tanımlama:

'ABD neden kuvvetlidir bilir misiniz.? Biz içimizdeki hainleri öldürürüz. Başka ülkelerdeki hainleri ise öldürmeyiz. Alır onları ülkelerinin en yüksek yerlerine oturturuz.”

( Kıssinger’in Rocofeller Vakfı’ndaki konuşmasından)”

http://www.aydinlikgazete.com/yazarlar/kurtul-altu/13946-sinirda-provakasyon-mu.html

 

 

Ökkeş Bölükbaşı, İstanbul –Temmuz.2012

http://www.medyagunebakis.com/ -http://www.tdfajans.com/

TDFAJANS – Toplum Dinamikleri Fikir Ajansı

Sosyal, Kültürel, Ticari, Eğitim ve Sanatsal Alanlarda;

Düşünce Üretimi. Paylaşımı. Toplum Yararına kullanımı.!

Bilgi Sahibi Olunmadan Fikir Sahibi Olunamaz.! Olunsa olunsa;

Ancak Başkalarının Fikirlerini Tekrarlayan Papağan Olunur.

 

* * * * * * * * * *

TEK YOL DEVRİM.!

YA İSTİKLAL YA ÖLÜM.!

Yaşasın Halkların Kardeşliği.!

KURTULUŞA KADAR SAVAŞ.!

ÜLKÜMÜZ TAM BAĞIMSIZLIK VE

GERÇEKTEN DEMOKRATİK TÜRKİYE.!

 

Hazırlanmakta olan AKP Anayasası Halkımız İçin Kölelik Anayasasıdır,

KÖLELİK ANAYASASINA HAYIR.!

 

 

  Diğer Haberler
 • 126 EMEKLİ BÜYÜKELÇİMİZİN KAMUOYU DUYURUSU
 • AKDENİZDE *KADIN VE MEDYA* PANELİ
 • TÜRKİYE CUMHURİYETİ LAİK Mİ.? TEOKRATİK Mİ.?
 • GRUP YORUM DAVASI ERTELENDİ
 • BALIK BAŞTAN KOKUYOR.!
 • R.T.ERDOĞAN'IN BARIŞ PLANI HEDEFİ
 • İSRAEL VE KÜRT'LERİN TÜRKİYE MESELESİ
 • VATAN İLE BİRLİKTE, DİN DE ELDEN GİDİYOR.!
 • KARA YÖRÜK ÇADIRININ DUMANI TÜTÜYORSA...!
 • MURAT ÜNAL CİNAYETİ & ADNAN OKTAR
 • Editörden

  TRABZONLULAR BİRLEŞİNİZ

  Trabzonlular Birleşiniz. Trabzonlu İşadamları, İşkadınları, Çalışanlar, Genç Kızlar-Erkekler, Okuyan çocuklar Birlik ve Bütünlüğü Sağlamak Sizin Ellerinizde..!
  Devamı..
  Son Dakika
    - 126 EMEKLİ BÜYÜKELÇİMİZİN
    - AKDENİZDE *KADIN VE MEDYA
    - TÜRKİYE CUMHURİYETİ LAİK
    - GRUP YORUM DAVASI ERTELEN
    - BALIK BAŞTAN KOKUYOR.!
    - R.T.ERDOĞAN'IN BARIŞ PLAN
    - İSRAEL VE KÜRT'LERİN TÜRK
    - VATAN İLE BİRLİKTE, DİN D
    - KARA YÖRÜK ÇADIRININ DUMA
    - MURAT ÜNAL CİNAYETİ & ADN
    - BÜYÜK VEBAL ALTINDALAR
    - BİR ATATÜRK MİRASI DAHA Y
    - ÜMİT KAFTANCIOĞLU CİNAYET
    - AFRİN'DE TOPUKLU EFE UNVA
    - AMAÇ BÖLGEYİ KÜRTLEŞTİRME
    - ÜNİVERSİTELERDE ARTIK KAD
    - İNANÇ SÖMÜREREK, OTORİTER
    - BİNGÖL'DE YALAN, İSTANBUL
    - İSTEDİĞİNİZ KADAR YIRTINI
    - YENİ ANDIMIZ UYGULANMAYA


  Günün Sözü

  HÜKÜMETLERİN İCRAATI MENFİ OLUP DA MİLLET İTİRAZ ETMEZ VE İKTİDARI DÜŞÜRMEZSE BÜTÜN KUSUR VE KABAHATLERE KATILMIŞ DEMEKTİR.

  M.K. ATATÜRK


  Anket
  KÜRESEL EKONOMİK KRİZ
  TEĞET GEÇTİ
  DELDİ GEÇMEDİ

  Reklamlar


     © 2009 Bu Site Ökkeş BÖLÜKBAŞI tarafından hazırlanmakta ve yayınlanmaktadır.
  Her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.